Bombki choinkowe - małe dzieła sztuki w całości wykonane są ręcznie zgodnie z wieloletnią tradycją

Proces produkcji rozpoczyna się od obróbki termicznej szkła. Rury szklane, które stanowią podstawowy materiał do produkcji bombek rozgrzewane są w płomieniu palników o temperaturze powyżej 900 C. Szkło po uzyskaniu odpowiedniej temperatury staje się plastyczne, umożliwiając tym samym możliwość dopasowania się kształtem do  formy, do której jest wkładane a następnie rozdmuchiwane. Tak powstają bombki formowane – bombki figurki, kształty przedstawiające zwierzęta, serca, samochody, roboty, aniołki a przede wszystkim Świętego Mikołaja. Inny rodzaj bombek dmuchanych ręcznie, to klasyczne bombki kuliste w różnych rozmiarach.

Kolejny etap to metalizacja szkła. Inaczej pokrywanie szkła cienką warstwa srebra, tak aby powierzchnia szkła posiadała lustrzaną powłokę, dzięki której nakładane w późniejszym etapie farby były bardziej wyraziste i błyszczące.

Lakierowanie to nanoszenie różnego rodzaju farb na powierzchnię szkła metodą zanurzeniową lub natryskową. Tym sposobem bombka uzyskuje najczęściej jednolity kolor bazowy lub tonalny efekt tworząc wyjątkowe tło dla dalszych prac dekoracyjnych.

Technika zdobienia polega na umiejętności ręcznego nanoszenia na powierzchnię bombki farb, brokatów, cekinów, koralików oraz innych materiałów. Czynności dekoracyjne głównie polegają na wiernym odtworzeniu wzoru z zachowaniem proporcji, kolorystyki oraz wyjątkowej jakości i estetyki wyrobu.

Pakowanie to ostatni etap procesu wytwarzania szklanych ozdób choinkowych. Gotowa bombka przechodzi ostatnią kontrolę jakości, następnie zostaje ścięta. W miejscu po ścięciu umieszczę się metalową zawieszkę a w końcu bombka zostaje zapakowana w specjalnie zaprojektowane i przygotowane pudełko.

Szklane bombki ręcznie robione to gwarancja niepowtarzalności i wyjątkowości!